Szövetségi és klubszintű kitüntetések, díjazások

A kitartó, kemény munka mindíg meghozza eredményét. Az oldalon az eddigi munka gyümölcseként kiérdemelt, vagy tagjaink, illetve egyesületünk részére odaítélt jutalmakat láthatjátok.

Image 01

2012 Az év klubja Mad Max Kemp Dojo (Magyar Kempo Szövetség)

2014 Az év fiú versenyzője Tóth Károly Imre (Magyar Kempo Szövetség)

2014 Az év bírója Tóth Károly (Magyar Kempo Szövetség)

2015 Az év leány versenyzője Baljer Roxána (Hun Kempo Kai Szövetség)

2015 Az év fiú versenyzője Tóth Károly Imre (Hun kempo Kai Szövetség)

2015 Az év bírója Tóth Károly (Hun Kempo Kai Szövetség)

2015 Az év edzője Tóth Károly (Hun Kempo Kai Szövetség)

2016 Az év leány versenyzője Baljer Roxána (Hun Kempo Kai Szövetség)

2016 Az év fiú versenyzője Tóth Károly Imre (Hun kempo Kai Szövetség)

2017 Az év leány versenyzője Baljer Roxána (Hun Kempo Kai Szövetség)

2017 Az év edzője Tóth Károly (Hun Kempo Kai Szövetség)

2017 Az év klubja Mad Max Kemp Dojo (Hun Kempo Kai Szövetség)

2018 Az év leány versenyzője Magyari Renáta (Hun Kempo Kai Szövetség)

2018 Az év bírója Tóth Károly (Hun Kempo Kai Szövetség)

Klub történelem

Image 01

Mottónk: Nincs lehetetlen, csak tehetetlen.

2009 őszén két fiatal harcos, Sensei Szűk Tamás és Börcs Antal Senpai úgy döntött, hogy a KEMPO népszerüsítése érdekében együtt nyitnak egy klubot Bicskén, a Szent László Iskolában. 2010 nyarán Tóth Károly Senpai csatlakozott a klub vezetéséhez. 2010 telén történt megbeszélésük sornán felvázolták a rövid és hosszútávú terveket. Ezt követően céltudasobb munka vette kezdetét az edzéseken. Mind létszámban, mindt technikai tudásban jelentős fejlődés következett. 2011 áprilisában Tamás tragikus halálát követően Tóth Károly Senpai kezdte el irányítgatni a klubb életét.

A klub ekkor kapta a MAD MAX DOJO, majd a MAD MAX KEMPO DOJO nevet. 2012 év végén az akkori szövetségünk vezetőségétől a megtisztelő 2012-es Év Klubja díjat katuk. 2013 őszétől a korábbi helyre nem tudtunk visszamenni edzeni, így ameddig az időjárás kegyes volt hozzánk a szabadban edzettünk, majd az egyik bicskei család nappalijában egészen 2013 év végéig.

2014 februárjától a Csabdi Iskolában találtunk új otthonra, ahol nagy szeretettel fogadtak minket. Az újdonság varázsának hatására nagy lelkesedéssel jöttek az új tagok. Kis idő elteltével a természetes szelekció következétben egy stabil 10-15 fő körüli létszám alakult ki, ami kisebb cserélődésekkel azóta is fennáll.

2014 telén hivatalosan is megalapítottuk a "Mad Max Kempo Dojo" Sportegyesületet, amit 2015 tavaszán sikerült bejegyeztetnünk. Egyesületünk adatai, elérhetőségei itt tekinthetőek meg.

2015 év elején a szövetségi évnyitó rendezvényen a 2014-es év értékelése során Tóth Károly Imre, klubunk egyik versenyzője nyerte el "2014-es Év Legjobb Fiú Versenyzője", elnökük Tóth Károly pedig megkapta a "2014-es Év Versenybírája" címet.

2015 év végén korábbi szövetségünk felbomlott. A klub vezetése úgy döntött, hogy új útra lépünk, és rövid időn belül a Hun Kempo Kai Szövetség alapító tagjai között találtuk magunkat. Az alalukó ülésen mesterünket a Szövetség főtitkárává és a bírói bizottság tagjává választották.

A 2015-ös, immár a Hun Kempo Kai Szövetség évzáró rendezvényén az év legsikeresebb lány versenyzője Baljer Roxána, az év legsikeresebb fiú versenyzője Tóth Károly Imre, az Év versenybírója és az Év edzője pedig elnökünk Tóth Károly lett.

A 2016-os évben Elnökünk döntése értelmében a saját Szervezet versenyein kívül külsős versenyeken is elindítottuk versenyzőinket. Harcosaink technikai és erőnléti felkészültségüknek megfelelően idegen helyszíneken, idegen szervezetek, számunkra addig ismeretlen szabályrendszereiben is sikeresen helyt tudtak állni és szebbnél szebb eredményeket értek el.

Összesített eredmények a 2016-os évből

  • 14 versenyen vettünk részt, melyeken egyéniben:
    • 123 alkalommal I. helyezést,
    • 81 alkalommal II. helyezést,
    • 38 alkalommal III. helyezést,
    • 15 alkalommal IV. helyezést ~ értünk el.
  • Csapatversenyben:
    • 1 alkalomal I. helyezést,
    • 1 alkalommal II. helyezést,
    • 2 alkalommal III. helyezést ~ értünk el.

A Hun Kempo Kai Szervezet 2016 évi évzáró rendezvényén, ahol az éves munka kerlüt kiértékelésre, a klub két versenyzője szövetségi díjazásban részesült.

  • Baljer Roxána 2015-ös év után második alkalommal lett a Szövetség Legeredményesebb Lányversenyzője,
  • Tóth Károly Imre pedig 2014, 2015 után 2016-ban harmadik alkalommal lett a Szövetség Legeredményesebb Fiú versenyzője.

A 2017-es évet ugyanaz a lendület jellemezte, mint a korábbi időszakot. Portugáliában a festői szépségű Caldas De Rainha-ban a WAC (World All Styles Championship Association) által megrendezett Világbajnokságon is remekeltünk. Csatlakoztunk az átalakulóban lévő SAMBO Szövetséghez, mely jogerősen is SAMBO Szakszövetség lett 2017-ben, így SAMBO utánpótlás versenyen is indultak és remekül helyt álltak versenyzőink.

2017-ben 15 versenyen vettünk részt, melyből 12 hazai helyszínen, 3 pedig külföldön (Portugália,. Lengyelország, Csehország) került megrendezésre. Decemberben pedig az UWSKF (United World Sport Kempo Federation) keretein belül megrendezett Európa Bajnokságon értünk el gyönyörű sikereket.

Összesített eredmények a 2017-es évből

  • 15 versenyen vettünk részt, 198 alkalommal értünk el dobogós helyezést:
    • 81 alkalommal I. helyezést,
    • 79 alkalommal II. helyezést,
    • 36 alkalommal III. helyezést ~ értünk el.

A Hun Kempo Kai Szervezet 2017 évi évzáró rendezvényén, ahol az éves munka kerlüt kiértékelésre, a klub egy versenyzője, az edzője és maga a klub is szövetségi díjazásban részesült.

  • Baljer Roxána 2015-ös, és a 2016-os év után harmadik alkalommal lett a Szövetség Legeredményesebb Lányversenyzője,
  • Tóth Károly pedig 2015 után második alkalommal lett az Év edzője,
  • A Mad Max Kempo Dojo Sportegyesület pedig 2012 után másodszor is az Év Klubja megtisztelő díjat kapta.

Mi az a KEMPO?

Image 01

Chuan Fa (kínai olvasat) Kenpo (japán olvasat) A szó jelentése az Ököl Törvénye.

A Kenpo/Kempo* egy 5000 éves múlttal rendelkező, folyamatosan fejlődő, nagy hatékonyságú önvédelmi rendszer. Egyedülállóan tartalmazza azokat a technikákat, amelyeket a kung-fu, a jiu-jitsu, a thai-boksz, judo és a karate is használ. A technikák, mozdulatsorok a világ más-más szegleteiben különbözőek lehetnek aszerint, hogy ki tanítja. Minden mester rá jellemzően átdolgozta és átdolgozza őket, picit módosítva azokon a technikákon, amit megtanult. A mozdulatok így személyre szabottak.

Azért nevezzük rendszernek, mert a sportolók felkészítése nem csak a - szinte minden küzdősportra jellemző - hatásos védekező és támadó technikák elsajátítására korlátozódik, hanem - az eredeti tanoknak megfelelően - nagy hangsúlyt fektet a mentális "fejlesztésre", a sérülések élettani következményeinek ismeretére és azok hatásos gyógyításának tanítására, más küzdelmi és természetgyógyászati rendszerek megismerésére.

Magasságtól, súlytól, alkattól és nemtől függően más-más megoldásokat ajánlatos gyakorolni, fejleszteni. Így jellemző, hogy a Kempo mindenki számára az általa elsajátítható és igényelt szinten gyakorolható. Olyan stílus, amely kreativitást igényel, fejleszti a mozgáskoordinációt és gondolkozni is tanít. Ki kell hangsúlyozni azt is, hogy mozgásanyaga, oktatási- és versenyrendszere minden országban messzemenőkig figyelembe veszi az igényeket és a helyi sajátosságokat (életmód, mozgáskultúra, közerkölcs, törvények).

Kenpo és Kempo iskolák lehetnek tradicionális (kínai, japán), vagy modern stílusúak. Némely iskolában a technikák gyakorlása a cél és nincs küzdelem. Vannak ahol kötött soros küzdelmek vannak. A kínai irányzatok a rugalmasabb, ügyesebb technikákból, míg a japán/ okinawai irányzatok a karate és a jitsu elemeikkel, a direkt megoldásokból építkeznek. A modern irányzatok a kornak, területnek jellemző technikai fortélyokat alkalmazzák elhagyva a tradicionális rituálékat, formákat.

A Kempo, a külső-kemény iskolák jelenkori megtestesítője. Technikáinak 95%-a nem alkalmazható versenyeken. Helyzetmegodásai kemények és durvák. Alapelvünk: kerdüld el a konfliktust, de ha rád talál tudd, hogyan kell megoldani.
Önvédelmi rendszere több, egymásra épülő lécsőből áll:

  • Első fázis a lebeszélés, kitérés, szabadulás,
  • Második fázis a dobásos, feszítéses technikák alklamazása,
  • Harmadik fázis a támadó totális megsemmisítése.
  • Az önvédelem fokozati egymásra épülnek, minden egyes technika a következő technika előkészítése. Azt, hogy az adott szituációban meddig kell elmenni, a helyzet, és a támadás határozza meg.

A Kempo talán a legveszélyesebb harcművészet. Hogy féken tartsuk az erejét, magunkat is fékeznünk kell. Edezenünk kell a szellemet és a lelket, akár a testet, hogy ki tudjon fejlődni a belső erő és egyensúly. Egy Kempo Mester több, mint egy jó karate szakember. Igazi harcművész, aki ura önmagának.

A Kempot 1975-ben mutatták be Magyarországon. A Kemporól, mint önálló szervezetben működő küzdősportról Magyarországon 1985-től beszélhetünk. Ekkor vált ki a Kempo tagozat a Magyar Kick-Box Szövetségből, melynek 1980-tól volt tagja. Tette mindezt azért, mert a Kempoval foglalkozó sportolók száma oly mértékű növekedést ért el, amely létjogosultságot adott az önálló szövetség felállítására.

* A Kenpo és Kempo között jelentésbeli különbség nincs. Inkább a nyelvi elszólásokból, elírásokból maradt fenn a kempo szóhasználat. Egy elbeszélés szerint James Mitose (Kosho ryu Kenpo mester, akinek papi rangja "Kempo") mesterrel készült riport után megjelenő cikkben már Kempoként jelent meg a stílusának megnevezése. Ez tehát vagy elírás, vagy a papi rangnak szóló tisztelet miatt jelentette meg az újságíró.

Hun Kempo Kai Szervezet

Image 01

Az 1996-os magyarországi Kempo tábor szétszakadását követően több kisebb nagyobb szervezet alakult és működött, illetve működik napjainkban is.

Ezek egyike volt a Magyar Kempo Szövetség is. 2015 év végén a Magyar Kempo Szövetség életében immár második alkalommal is szakadásra került sor. A klubok mintegy fele kivált a Szövetségből, és Hanshi Lovász Gábor vezetésével új szervezetet (Hun Kempo Kai Szerezetet) alapított. A szervezet hivatalos honlapja a www.hunkempokai.hu elérési úton, Facebook oldala pedig itt érhető el.

A szervezet neve Magyar Kempo Családot jelent, ami a tagok egymáshoz való viszonyát jelenti. A megalakulásra 7 alapító klub részvételével, 2015 végén került sor, a hivatalos bejegyzés jelenleg is folyamatban van. Az alakuló ülés a következő 7 alapító tag részvételével zajlott:

  • Dojo Lovász Sport és Kultúrális Egyesület,
  • Fekete Harcos Önvédelmni Sportegyesület,
  • "Mad Max Kempo Dojo" Sportegyesület,
  • Sors és Végzet Sportegyseület,
  • Dunaharaszti Kempo Klub,
  • Magya Kempo Iskola,
  • Balogh Team.

Az alakuló ülésen megválasztásra kerültek a vezető tisztségviselők, és felálltak a bizottságok is, a bizottsági tagokkal.

  • Elnökség:
    • Elnök: Hanshi Lovász Gábor,
    • Alelnök: Sensei Hebők Zoltán,
    • Főtitkár: Sensei Tóth Károly,
    • Elnökségi tag: Sensei Felföldi Szabolcs,
    • Elnökségi tag: Sensei Horváth Zoltán.

  • Felügyelő bizottság:
    • Elnök: Senpai Budai Zsolt,
    • Tag: Sensei Mészáros Zsolt,
    • Tag: Sensei Demeter Attila,

  • Mesterek Tanácsa:
    • Elnök: Hanshi Lovász Gábor,
    • Tag: Sensei Kasza Pál,
    • Tag: Sensei Verók Péter,
    • Tag: Sensei Mészáros Zsolt,
    • Tag: Sensei Horváth Zoltán,
    • Tag: Sensei Hamar Lajos,
    • Tag: Sensei Szánthó Béla,

  • Fegyelmi bizottság:
    • Elnök: Sensei Mészáros Zsolt,
    • Tag: Sensei Kasza Pál,
    • Tag: Senpai Vajda Endre,

  • Igazolás átigazolási bizottság:
    • Elnök: Sensei Demeter Attila,
    • Tag: Sensei Hamar Lajos,
    • Tag: Senpai Varga András,

  • Bírói bizottság:
    • Elnök: Senpai Budai Zsolt,
    • Technikai tagozat: Sensei Kasza Pál,
    • Chikara Kurabe: Sensei Mészáros Zsolt,
    • Submission: Sensei Hamar Lajos,
    • Knock Down: Sensei Hamar Lajos,
    • Kevert Küzdelem: Sensei Felföldi Szabolcs,
    • Fegyveres Küzdelem: Hanshi Lovász Gábor,
    • Full Contact: Senpai Vajda Endre,
    • Semi és Light Contact: Sensei Tóth Károly,